Onlangs had ik een gesprek met een ambtenaar van de vakafdeling over de Wet BIBOB.

Daarbij kwam aan de orde dat er na twee jaar niet meer terug gegrepen mag worden naar verstrekte adviezen. Hieruit kan je afleiden dat deze adviezen ook vernietigd mogen/moeten worden na twee jaar. Ik heb de selectielijst doorgespit, maar kon geen geschikte categorie vinden. Volgens de BAC valt de Wet BIBOB onder -1.87. De daaronder genoemde categoriën bieden helaas ook geen soelaas.

Mijn vraag: worstelen hier meer mensen mee? Of hebben jullie al een oplossing hiervoor gevonden? Ik hoor/lees graag jullie reacties.

Weergaven: 1259

Hierop reageren

Berichten in deze discussie

Dag Stefan,

 

In de nieuwe nog vast te stellen selectielijst kan je deze vinden onder categorie Openbare Orde en Veiligheid 3.10.01.04: Onderzoek Wet Bibob, 3 jaar na behandeling zaak.

 

 

 

Je mag een advies nog 2 jaar hergebruiken (artikel 29 Wet Bibob) en na 2 jaar moeten in elk geval de persoonsgegevens die in een advies zijn opgenomen worden vernietigd. Ook het bureau Bibob mag nog 2 jaar lang de gegevens gebruiken in het kader van een ander advies (artikel 19). De bijzondere wet regelt het gebruik maar spreekt niet expliciet over het moeten vernietigen. Daar waar het voor bedoeld is, die termijn, lijkt vernietigen te rechtvaardigen en eigelijk te eisen. Het bewaren lijkt inhoudelijk ook zinloos.

Antwoorden op discussie

RSS

© 2021   Gemaakt door Marco Klerks.   Verzorgd door

Banners  |  Een probleem rapporteren?  |  Algemene voorwaarden