Bij de gemeente ligt het voorstel om na de overdracht van de bouwvergunningen een beperking van de openbaarheid op te leggen van 2 bouwvergunningen zendmasten. Dit omdat er in het verleden sabotage acties zijn geweest bij zendmasten i.v.m. mogelijke gezondheidsklachten.
Hoe gaan andere gemeenten hiermee om. Is er ook een beperking van de openbaarheid opgelegd bij bouwvergunningen van zendmasten?
Goed om deze te beperken. Vanuit de gemeente Tilburg hebben we een paar keer gepoogd om hetzij via de VNG of via de AIVD bespreekbaar te maken welke beperkingen er nodig zouden zijn. verder dan deze informatie zij we toen niet gekomen:
Ten behoeve van het beperken van schade aan kabels of leidingen door graafwerkzaamheden is de Wet informatie-uitwisseling ondergrondse netten (WION) van kracht. De wet bepaalt dat voordat er gegraven mag worden informatie via het Kadaster opgevraagd moet worden bij de kabel- en leidingbeheerders over kabels en leidingen op de graaflocatie. Deze beheerders moeten die leveren.