ik zoek de bewaartermijn van loonbelastingverklaringen. In de diverse selectielijsten (1983-2005-2012) zie ik deze niet vermeld staan alleen wel werknemersverklaringen maar dat zijn denk ik andere verklaringen.

Wel zie ik, als ik google op de woorden bewaartermijn loonbelastingverklaring dat deze verklaringen tot 5 jaar na einde dienstverband zouden moeten worden bewaard.

Nu is het zo dat deze verklaringen zijn gescand en in het digitale personeelsdossier worden bewaard, dus naar mijn mening hoeven de originele exemplaren dan niet te worden bewaard tot 5 (of 10) jaar na einde dienstverband?

Weergaven: 183

Berichten in deze discussie

Hallo Gert,

dit maakt onderdeel uit van de aanstelling van een medewerker en valt dus onder V 10 jaar na einde dienstverband. Technische gezien hoeft deze maar 5 jaar na einde dienstverband bewaard te worden als een verplichting die de Belastingdienst oplegt. Maar aangezien de selectielijst niet documentgericht is, valt het onder het proces 'personeel aanstellen'.

dank je Kees-Jan, ik had al zo'n vermoeden dat deze verklaringen inderdaad toch tot 10 jaar na einde dienstverband bewaard moeten blijven, maar de vraag was ook als wij het proces personeelsdossiers gedigitaliseerd hebben, wat bij ons het geval is, dat dan deze (analoge of papieren) loonbelastingverklaringen toch weg zouden mogen omdat deze ook in het digitale personeelsdossier zitten, of moeten de originele papieren door de werknemers getekende loonbelastingverklaringen toch bewaard blijven?
 
Kees-Jan Vermeulen zei:

Hallo Gert,

dit maakt onderdeel uit van de aanstelling van een medewerker en valt dus onder V 10 jaar na einde dienstverband. Technische gezien hoeft deze maar 5 jaar na einde dienstverband bewaard te worden als een verplichting die de Belastingdienst oplegt. Maar aangezien de selectielijst niet documentgericht is, valt het onder het proces 'personeel aanstellen'.

@Gert, dat kan, moet je gewoon door het college een vervangingsbesluit nemen op grond van Archiefwet artikel 7, maar misschien heb je al zo'n besluit?

Artikel 7

De zorgdrager is bevoegd archiefbescheiden te vervangen door reprodukties, teneinde de aldus vervangen bescheiden te vernietigen.

RSS

© 2021   Gemaakt door Marco Klerks.   Verzorgd door

Banners  |  Een probleem rapporteren?  |  Algemene voorwaarden